image image image image image image
% 100 DOĞAL MİNERAL MAKYAJ SERİSİ
MİNERAL KOZMETİK
TOZ MİNERAL FONDÖTEN
KOMPAKT MİNERAL FONDÖTEN
LİKİT MİNERAL FONDÖTEN
MİNERAL ALLIKLAR

Mineral Makyaj Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Youngblood’ın Toz, Likit Ve Kompakt Mineral Fondötenleri Arasındaki Fark Nedir?

Toz Mineral Fondötenlerimiz Youngblood’ın kullanım kolaylığı sağlayan özel ambalajında sunulmaktadır. Uygulama sırasında oldukça kapatıcı olan ve doğal sağlıklı bir ışıltı veren fondötenlerimizi istediğiniz kadar kapatıcılık elde edene kadar üst üste uygulayabilirsiniz. Kompakt Mineral Fondötenlerimiz içeriğindeki minerallerin yanı sıra pirinç nişastası içerdiğinden daha mat bir görünüm sağlar. Bu özelliğinden dolayı karma ve yağlı ciltler için önerilir. Toz fondöten kadar kamuflaj özelliği yoktur. Gün içinde makyajı tazelemek için ideladir. Likit Mineral Fondötenlerimiz ise deniz suyu ve yatıştırıcı bitkisel ekstreler içeren formülü ile cilde nem verirken hafiften ortaya bir kapatıcılık sağlar.

Aşırı Kuru Ve Kırmızı, Hassas (Rosacea) Bir Cilde Sahip Müşteriye Hangi Fondöteni Önermeliyiz?

Toz Mineral Fondöteni öneriyoruz çünkü mineraller rosacealı cildi yatıştırıp kurutmadan kızarıklığı kapatacaktır. Likit Mineral Fondöten de nemlendirici özelliğinden dolayı bir seçenek olabilir. Daha fazla ve yoğun bir kapatıcılık isteniyorsa Toz Mineral Fondöten ile Likit Mineral Fondöten karıştırılıp uygulanabilir ya da Likit Fondöten üzerine Toz Fondöten uygulayabilirsiniz.

3-Toz Mineral Fondöteni Nemlendirici Veya Vücut Losyonu İle Karıştırabilir Miyiz?

Kesinlikle evet. Toz Mineral Fondöteni yüz nemlendiriciniz veya güneş koruyucunuz ile karıştırarak
cildiniz için hoş bir likit yaratabilirsiniz; vücut losyonu ile karıştırarak da bacaklara, dekolteye kollara bronzluk katabilirsiniz. Hatta beyler bile traş sonrası losyonlarına bir miktar toz fondöten katarak hafif bir kapatıcılık elde edebilirler.

Youngblood Fondötenlerinde Spf(Güneş Koruma) Özelliği Var Mı?

Tüm mineral fondötenlerimiz içerisinde Toz Mineral Fondötenimiz en yüksek güneş koruma sağlayandır. Çünkü içeriğindeki titanyum dioksit kozmetik formulasyonlar içerisinde bilinen en ideal ve etkili UVA/UVB koruması sağlayan içerik olarak kabul edilmektedir. Youngblood toz fondötenleri ilk piyasaya çıktığı dönemde özellikle söz konusu olan toz fondötenler ise üzerine SPF değerini yazmak müşterileri yanlış yönlendirmeye sebep olabilir diye düşündük çünkü bir müşteri hafif bir kapatıclık için daha az ürün kullanacağı için yoğun kapatıcılık tercih eden diğer bir müşteriye göre güneşten daha az korunacaktır.

Yani güneşten korunma seviyeleri aynı olmayacaktır. Sağlıklı cilt bakımın devamı olarak üretilen Youngblood %100 doğal sağlıklı mineral makyaj markası olarak toz fondötenimiz güneş koruyucu filtre titanyum dioksit içerse dahi MUTLAKA güneş koruyucu bir krem kullanılması gerektiğini savunuyoruz.

Mineral Rıce Sabitleyici Pudra Her Cilt Tipi İçin Uygun Mudur?

Evet. Pirinç nişastası içeren sabitleyici pudra herkes için uygundur. Toz ve likit mineral fondötenler ile birlikte önerilmelidir. Özellikle toz fondötenden uygulanması önemlidir. Bu pudra hem baz hem fixleyici olarak idealdir. Kapatıcıyı, toz fondöteni ve likit fondöteni sabitlemek için de kullanılır. Özellikle film ve fotoğraf çekimlerinde fotografik ışıktan kaynaklı parlamayı önlemek için idealdir.

Mineral Rıce Sabitleyici Pudra İle Toz Fondöteni Karıştırabilir Miyiz?

Evet. Kapatıcılık seviyesini ayarlamak için ya da toz fondötenin tonunu ayarlamak için iki ürünü istediğiniz oranlarda karıştırabilirsiniz. Özellikle yağlı cildi olan müşterilerde toz fondötenin performansını arttırmak adına idealdir.

Göz Altındaki Halkalar İçin En Uygun Kapatıcı Tonu Hangisidir?

Medium veya Tan kapatıcı ılık yani pembe alt tonları itibariyle koyu halkaları ve pigmentasyonu kapatmak için ideal seçimlerdir. Cilt tonuna daha yakın bir renk elde etmek istiyorsanız çok az miktar toz fondöteni kapatıcı ile karıştırabilirsiniz. Koyu halkaları kapatmak için açık renk kapatıcı kullanmaktan kaçının. Açık renk bir kapatıcı far uygulamasından önce baz olarak uygundur. Toz far ile kapatıcıyı karıştırıp kremsi bir far elde edebilirsiniz; özellikle olgun ciltlerdeki göz çevresinde ideal bir tekniktir.

Formüllerinizde Bizmut Oksiklorit İçerir Mi?

Evet, serideki bazı ürünlerin formülasyonlarında bizmut oksiklorit bulunmaktadır. Bu içeriği parlaklık verdiği ve ürünlerin performansını arttırdığı için kullanıyoruz. Ayrıca cildi yatıştırıcı özelliklerinin olduğu da bilinmektedir. Bismut oksiklorit kısa süre önce FDA onayı alan bir içeriktir.

Ürünleriniz Paraben İçeriyor Mu?

Ürün skalamızın %90’ı paraben free’dir. Parabenler ürünlerimiz ilk üretildiği dönemde doğal koruyucu maddeler yokken kullanılıyordu. Ancak şimdi doğal içerikli bir koruyucu sistemi kullanıyoruz. Paraben içeren ürünleri değiştirme süreci oldukça uzun bir süreç olmasına rağmen 2010 itibariyle bütün ürünlerimiz paraben free olacaktır.

Youngblood Ürünlerinde Hayvansal Bazlı İçerikler Var Mıdır?

Hayır, Youngblood formülleri sadece bitki ve sebzelerden elde edilen içeriklerle yaratılmıştır.

Youngblood Ürünlerini Piyasadaki Diğer Mineral Makyajlardan Ayıran Özellik Nedir?

Özellikle toz fondötenlerimizi deneyen müşterilerimiz, bize sürekli Youngblood toz fondötenlerinin diğer markalardan çok daha iyi performansa ve ciltte çok daha doğal görünen bir renk paletine sahip olduğunu belirttiler. Ayrıca toz fondötenlerimizin kapatıcılığına da hayranlar. Youngblood markasının yaratıcısı Pauline Youngblood Soli bu seriyi bayanlara aşırı parlak, pırıl pırıl bir renkten ziyade daha genç ve sağlıklı bir görünüm vermek için daha az mika minerali(daha az parlaklık) kullanarak üretmiştir.

ANKET

Youngblood Mineral Makyajı Nereden Duydunuz.

prioriturkey.com Neomed Profesyonel Dokunuşlar perriconeskincare.net